12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MHP Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yüksel mesajında şunları kaydetti ;

“Bayramlar, Türk-İslam ahlakının yaşanıp yaşatıldığı manevi ve kültürel bir varlık alanı, ortak hatıra ve hedeflerimizin nefes aldığı buluşma ve kavuşma sahasıdır.

Ramazan Bayramımız, umutsuzluğun koyu sisini dağıtan, karamsarlığın kalın örtüsünü kaldıran, husumet ve kutuplaşmanın keskin ucunu törpüleyen birlik ve beraberlik meşalesi, dayanışma ve kardeşlik kaynağıdır.

Mübarek Ramazan ayını geride bırakıp bayram günlerinin muhabbet ve mehabetle bezenmiş manevi iklimine milletçe ulaşmış bulunuyoruz. Bu bayram ne yazık ki Kovid-19 virüsü musibeti sebebiyle insan ve toplum sağlığı açısından bir kez daha kucaklaşmalarımızı ertelemek, buluşmalarımızı bir başka zamana tehir etmek sorumluluğunu taşıyoruz. Biraz daha sabır ve dua ile virüs mücadelesinde dünyaya örnek gösterilen Türkiye’nin bu illetten tamamıyla kurtulacağına inanıyoruz. Bunun için salgının tekrar yayılmasının önünü kesmek maksadıyla sosyal hareketliliğin Ramazan Bayramı’nda da çok düşük seviyelerde tutulması kuşkusuz toplum olarak bizler için hayati niteliktedir.

Türk milleti büyük bir ailedir. Gönülden gönüle kurulan sağlam köprülerle, tertemiz dua ve dileklerimizle bayramlaşmanın güzelliğini ve lezzetini gıyaben yaşamamız mümkündür. Geceye sabredene gündüzü bahşeden, hikmetinden ve rahmetinden sual olunamayacak Yüce Allah Türk milletinin ve mazlum gönüllerin inanıyorum ki yar ve yardımcısıdır.

Sosyal mesafelere sığmayacak büyüklükteki manevi kucaklaşmalarımızla karşıladığımız Ramazan Bayramı’nın nice güzelliklere vesile olması temennisiyle, Şehit Ailelerinin, mazlum düşmüş Türk-İslam dünyasının, Büyük ve Aziz Türk Milletinin, değerli hemşerilerimin, Türk-İslam aleminin, Koranavirüsle mücadelenin her kademesindeki kahramanların, yaşlarından büyük sabırları ile salgınla mücadeleye katkı yapan çocuklarımızın, gençlerimizin bayramını kutluyor,. Büyüklerimizi sevgi ve saygılarımı sunuyor, hürmetlerimle bayramlarını kutluyorum. Bizleri Ramazan Bayramına kavuşturan Allah ( cc )’a şükrediyorum. Sağlıkla, huzurla, refah içinde nice bayramlarımız olsun.

About Post Author