29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Muharrem Erkek Ezine’de ; “Dayanışma içerisinde bu zor günleri hep birlikte aşacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek partisinin ilçe danışma kurulu toplantısına katılmak üzere Ezine ilçesine geldi. Erkek burada yaptığı açıklamada ülkede yaşanan yangın ve sel felaketlerine değinerek, “Dayanışma içerisinde bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, partisinin ilçe danışma kurulu toplantısına katılmak üzere Ezine ilçesine geldi. Erkek burada ilk olarak son günlerde sık sık orman yangınlarının yaşandığı Tavaklı köyünü ziyaret etti. Burada sabah saatlerinde yaşanan ve son 15 gündür meydana gelen orman yangınlarının bulunduğu bölgeleri gezdi,  yetkililerden bilgiler aldı. Yangın bölgelerine yakın yerde bulunan site sakini vatandaşlarla da sohbet eden ve onlara geçmiş olsun dileklerini ileten Erkek, daha sona Ezine ilçesine geldi.

Erkek burada beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, İlçe Başkanı Caner Şahin, İl Genel Meclis Üyeleri Erdinç Ceyhan ve Hüseyin Aşkın Gülşen  ve partililer ile birlikte esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla sohbetlerde bulundu.

Erkek ardından partisinin ilçe başkanlığının bulunduğu binadaki ilçe danışma kurulu toplantısına katıldı.

Toplantı öncesi gazetemize gündeme dair açıklamalarda bulunan Erkek, son günlerde Ezine ilçesinde özellikle Tavaklı Köyü sınırları içerisindeki bölgede son on beş gündür 5-6 orman yangını yaşandığına dikkat çekerek, “Bu yangınların aynı bölgede yaşanması ilginç bir durum” dedi. Yangınlara müdahale noktasında köy gençlerinin çok özverili ve üstün bir başarı sergilediklerine de dikkat çeken Erkek, “Çünkü gençlerimiz yaşanan her yangına inanılmaz hızlı müdahale ederek, büyümesini engellediler. Bu müdahaleleri de kendi imkanları ve kendi araçları ile yaptılar. Tabiki Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Orman İşletme Şefliğimizin personeline ve  itfaiye personelimize de bu yangınlara hızlı müdahalaleri ve çalışmalarında dolayı çok teşekkür ediyoruz. Meydana gelen yangınlarda maalesef 90-100 dönüm civarında bir alanımızı kaybettik. Fakat bu yangınların aynı bölgede meydana gelmesi ve on beş gün içerisinde 5-6 tane yangının yaşanmış olması köylülerimizi ve bölgedeki yaşayan vatandaşlarımızı tedirgin etmekte ve biraz farklı olarak değerlendiriliyor. Tabiki bu anlamda Jandarmamız ve Orman Teşkilatımız bölgede gerekli tedbirleri almış durumda. Köy gençlerimiz gece gündüz nöbet tutmaktadır. Umarım bugün sabah yaşanan orman yangınımız bölgedeki son yangın olur” dedi.

“Zor bir dönemden geçiyoruz. Dayanışma içerisinde bu zor günleri hep birlikte aşacağız”

Parti olarak çalışmalarını yoğun şekilde gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Erkek, ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini belirterek, “Özellikle Muğla ve Antalya bölgelerinde büyük bir orman yangını felaketi yaşadık. İzmir ve Çanakkale’de de bir çok orman yangını yaşandı. Çok şükür bu yangınlarımız artık kontrol altına alındı. Karadeniz bölgemizde özellikle batı karadeniz’de inanılmaz bir felaket yaşıyoruz. Yaşanan bu sel felaketlerinde maalesef çok sayıda yurttaşımızı kaybettik., çok sayıda vatandaşımız kayıp. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ailelerine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.  Dayanışma içerisinde bu zor günleri hep beraber aşacağız” dedi.   

 

 

About Post Author