11 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

NAİM MAKAS ; ” ÇANAKKALE ZAFERİ CUMHURİYETİN ÖNSÖZÜDÜR “

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 18 MartÇanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Makas, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ecdadımızın, mukaddes vatan topraklarımıza göz diken düşman kuvvetlerine karşı elde ettiği Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutlamanın büyük bir gururunu yaşıyoruz.

Çanakkale ruhuyla kenetlenen ecdadımız, 1915 yılında yurdumuza göz dikmiş düşmanlara karşı, istikbalini ve istiklalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyetin ‘ön sözü’ dediğimiz Çanakkale Zaferi, Türk Milletimizin tarih boyunca kazandığı en şanlı zaferlerden biridir.

Bugün bizlere düşen görev; Aziz şehitlerimizin kutsal kanlarıyla sulanmış vatan topraklarına en iyi şekilde sahip çıkmak ve şanlı Türk Bayrağı’mızın dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi idrak edip ‘Çanakkale Ruhu’nu’ gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Bu kapanacak 0 saniye