14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

NEONATOLOJİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Yenidoğan Yoğun Bakım (Neonatoloji) Uzmanı Dr. Müge Üstkaya Sungur Çanakkale MAE Devlet Hastanesinde görevine başladı. Geçtiğimiz hafta hastaneye ataması yapılan uzman Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde hasta kabulüne başladı.

2010 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Üstkaya Sungur, 2017 yılında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı ihtisasını tamamladı. 2021 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde Neonatoloji yan dal eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Üstkaya Sungur 7 Şubat 2022 Tarihi itibariyle Çanakkale MAE Devlet Hastanesinde görevine başladı.

Çanakkale’de ve Çanakkale MAE Devlet Hastanesinde çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Üstkaya Sungur, “Bebeğini kucağına alacağı o mucize doğum anının hayalini kurarken tüm anne ve baba adaylarının en büyük dileği elbette ki bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açmasıdır. Ancak doğum her ne kadar doğal ve fizyolojik bir olay olsa da her şeyin yolunda gittiği bir gebelikte bile bazen sorun yaşanabilmektedir. İşte bu tür durumlarda, doğum anında ya da sonrasında oluşabilecek tüm sağlık sorunlarına, Yenidoğan yani Neonatoloji uzmanları müdahale etmektedir” dedi.

1 transport 25 donanımlı küvöz ve 8 mekanik ventilatör bulunan Çanakkale MAE Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde alanında uzman ve tecrübeli 18 hemşire görev yapıyor.