20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusunun 8. si Yapıldı

Bu yıl 8’ncisi düzenlenen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Koşusu, yaklaşık 2 bin sporcunun katılımıyla yapıldı.

Bozcaada´nın eğlenceli ve bir o kadar da zorlu parkurunda gerçekleşen koşuda; Yarı Maraton 21K ve 10K olmak üzere iki parkur koşuldu. Toplu ısınma hareketleri ardından saat 10.30’de verilen start ile yarı maraton koşusu, 11.00’de verilen start ile de 10K koşusu başladı. Bozcaada Cumhuriyet Meydanı´ndan start alan koşu aynı meydanda sona erdi.
New Balance firmasının organize ettiği etkinlikte, 21 kilometrede koşulan yarı maratonda erkeklerde Üzeyir Söylemez 1.12.50’lik derecesiyle birinci, Kefyalew Deja Burıse 1.14.52’lik derecesiyle  ikinci, Hasan Turgut 1.15.41’lik derecesiyle üçüncü oldu. Kadınlarda ise Duygu Turgut Boyan 1.32.23’lük derecesiyle birinciliği, Büşra Gelmez 1.35.23’lük derecesiyle ikinciliği,  Halime Karakoyun ise 1.37.17’lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Erkekler 10 kilometre koşusunda Argachew Assefa 33.50’lik derecesiyle birinciliği, Yüksel Gültekin 34.59 derecesiyle ikinciliği,  Kudret Arabacı ise 35.23’lük derecesiye üçüncülüğü kazandı. Kadınlarda Nursel Karataş 39.34’lük derecesiyle birinci, Dina Atak 40.03’lük derecesiyle ikinci, Benhür Öncel ise 44.46’lık derecesiyle üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Bozcaada Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Kemal Benan Aktekin ve Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hasan Öz tarafından törenle  verildi.

Bozcaada Kaymakamı Dr. Hakan Can Yılmaz’da 10 K koşusuna katılanlar arasındaydı. Yılmaz koşu sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bozcaada Bizim Takımı ile birlikte Toplum Gönüllüleri Vakfı için Gençleri düzenlediği projelere destek vermek amacıyla koşuya katıldım. Bu sene 8. Si düzenlenen organizasyonu az önce sona erdi. Yine yoğun bir katılımın olduğu Bozcaada’nın bu hafta sonu yüzde yüz doluluk oranına ulaştığı bir hafta sonuydu. Bu sene etkinliğe bende koşarak destek vermek istedim. Gençlerin projelerine destek vermek ve yardımcı olmak adına ve onların projelerini bir nebzede olsa ekonomik açıdan rahatlatmak adına kendim koşarak bağış kampanyasına katıldım. Ben etkinliğe katılan herkese, kampanyaya katılan ve destek veren herkese, koşuya katılan herkese Belediye Başkanı olarak çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinliğin önümüzdeki senelerde de artarak devam etmesini diliyorum. En son gençlere bir şey söylemek istiyorum. Ben yaklaşık 20 senedir hiç spor yapmıyorum ve bu koşuyu bitirebileceğimi inanın hiç düşünemiyordum. Ama hayatta her zaman olduğu gibi çıktığım hiçbir yoldan geri dönmedim. Lütfen gençlerimizde dönmesin” dedi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı adına koşuya katılan Mustafa Dermanlı’da yaptığı açıklamada, “Toplum Gönüllüleri Vakfı yayarına Belediye Başkanımıza böyle bir öneri getirmiştik gençlerimiz için koşabilir misiniz diye. O da kabul etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bugün sekizincisi yapılan Bozcaada New Balance maratonunda beraber koştuk. Gençlerin fikirlerine de iyi bir kaynak yarattık. Bozcaada’da bu tür etkinlikler güzel ve bundan sonrada olmasını istiyoruz. Hem başkanımıza hemde bağışta bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

About Post Author