13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

NİHAT BÜYÜKEROL’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Büyükerol, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Büyükerol mesajında şu ifadelere yer verdi ; 

“Sevinç ve mutluluğun paylaşıldığı toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Bayramını daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz. Sevgi, saygı ve hoşgörünün nesilden nesile aktarılmasında en büyük rolü üstlenir bayramlar. Bizi birbirimize bağlayan yardımlaşma ruhudur. Ramazan bayramları da buna en güzel işaret veren özel günlerimizdir. 

Çocukluğumuzun o huzur veren bayramlarını ve bayramlarda oluşan sevgi ortamını, manevi olarak değerli bu günlerin nesiller boyu yaşatılarak neslimize kadar ulaştığını unutmamalı, bizler de gelecek nesillere bunu en güzel biçimde aktarabilmeli ve sahip olduğumuz bu değerli birikimi koruyabilmeliyiz.

Ülke ve Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Maalesef içinde bulunduğumuz salgın süreci dolayısıyla bu bayramda evlerimizde olacağız. Büyüklerimizle, sevdiklerimizle bayramlaşma heyecanını bu bayramda uzaktan yaşamak durumunda olacağız. Ancak alınan bu tedbirlerin önümüzdeki yıllardaki nice bayramlara sağlıklı bir şekilde ulaşmamız için gerekli olduğunu unutmamalıyız. Önemli olan bu zor dönemden sağlıkla çıkabilmemiz ve olumsuz süreci atlatabilmemiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Ayı içinde tutulan oruçların, yapılan hayırların kabul olmasını, zeytin ağacının ömrü kadar uzun, zeytin ağacının sunduğu nimetlerin sağlığınıza ulaşması dileğimle, Ramazan Bayramı’nın Milletimize ve İslam Alemine barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ediyor, başta ortaklarımız ve üreticilerimiz olmak üzere,  tüm ulusumuzun ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

About Post Author