13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ORGAN BAĞIŞINDA TÜRKİYE 2. LİĞİNE TEŞEKKÜR BELGESİ

Organ Bağışı konusunda 2021 yılında Türkiye 2. si olan Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakli Biriminin personeli Sağlık Bakanlığı tarafından teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

Yapılan donör organizasyonları ile 2O senedir organ bekleyen hastalara umut ve deva olan, bu alanda da bir çok birinciliği elinde bulunduran Çanakkale MAE Devlet Hastanesi Organ Bağışı Merkezi 2021 yılında Organ Bağışında Türkiye ikincisi olarak haklı gurur ve onurun sahibi oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından donör organizasyonları ile organ bekleyen hastalara umut oldukları için Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi organ ve doku bağış koordinatörlerine, Yoğun Bakım ekibine, destekleri için de hastane yöneticilerine teşekkür belgesi gönderildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık İl Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk tarafından Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ve Organ Nakli Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Emine Karakaya ve Gönül Pınarcıoğlu’na teşekkür belgeleri takdim edilerek özverili çalışmalarından ve emeklerinden dolayı teşekkür edildi.

Tören sonrası duygusal bir paylaşım yapan Organ Nakli Koordinatörleri Uzm. Dr. Azem Ülkü; “Bugün günlerden Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Organ ve Doku Nakli birimi. 20 yıldır organ ve doku bağışı için çabalıyoruz. Bu zaman diliminde bir tarafta yitirilen sevdiklerimiz diğer yanda ise bugüne kadar hiç tanımadığı insanlar için yaşam sunmak, fedakarlık yapmak. Fedakarlık ne güzel bir kelime. En acılı, en çaresiz olduğun bir zamanda yüreğin parça parça iken yeni hayatlar, yaşamlar, canlar için en sevdiklerinden bir parça istemek. Cana can olmalarını derman olmalarını istemek. Burdan bakınca çok zor çok acı değil mi?

Evet 20 yıldır. Çanakkale Organ ve Doku birimi olarak Çanakkale halkıyla birlikte yeni yaşamlar sunuyoruz. Teşekkürler Çanakkale. 2021 yılında organ bağışında  Türkiye 2. si oldun. Organ bağışına inandığın için, yaşama saygın için, fedakarlığın için. Bugün Çanakkale onurlandı bugün Çanakkale gururlandı” dedi.