4 Aralık 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

POLİSİN EZİNE’DE SİLAH KAÇAKÇILARINA DÜZENLEDİĞİ OPERASYONDA 2 TUTUKLAMA

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ezine’de düzenlediği operasyonda 4 şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ezine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde “Silah Kaçakçılığı” suçu kapsamında yürütülen soruşturmada yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde şüpheli şahısların ikamet, iş yeri ve araçlarında arama gerçekleştirildi.

Polisin yaptığı aramalarda, toplamda 14 adet Tabanca, 15 adet Şarjör, 789 adet Tabanca Fişeği, 4 adet Bıçak, 1 Adet Muşta, 80 adet Boş Kovan, 69 adet Çekirdek, 1 adet doldur-boşalt istasyonu  olarak tabir edilen silahları denemek için kullanılan kum havuzu, 2 adet suça ilişkin banka dekontu ile çok sayıda suça konu kargo paketleri ele geçirilerek Savcılık talimatıyla el konuldu.

Operasyon sonucu 4 şüpheli hakkında silah kaçakçılığı suçundan adli işlem yapılırken, şüphelilerden  İ.D ve M.D.Y isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Ç.D. ve H.G. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca adli kontrol şartı ile mahkemeden serbest bırakıldı.

 

 

About Post Author