13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SABRİ YALIN OĞLU ALPEREN’İ ASKER OCAĞINA UĞURLADI

MHP Ezine İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Yalın, oğlu Alperen Yalın’ı vatani görevini yerine getirmesi için asker ocağına uğurladı.

Ağrı-Doğu Beyazıt 1. Mekanıze Tugay Komutanlığında vatani görevini yerine getirecek olan Alperen Yalın’ı uğurlama törenine MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri,, Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanı Hakan İmamoğlu, MHP Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları Ezine İlçe Başkanı Hakan Uysalgil ve ocak üyeleri, ve Yalın Ailesinin dostları ve yakınları katıldı.

Sabri Yalın gazetemize yaptığı açıklamada, “Asker Ocağı, Peygamber Ocağımız bizim için kıymetlidir. Elbette evlatlarımız da. Oğlum vatani görevini yapmak için kışlasına hareket etti . Bugün evladımızı “Önce Allah’a sonra vatana emanetimsin oğlum” diyerek emin ellere, vatanını, milletini korumak adına teslim ettik. Bunun gururunu yaşıyoruz. Bizler oğlumuzu bu günler için yetiştirdik. O da, her Türk genci gibi gidip, vatan borcunu ödeyecek. Arayan soran bu gururu bizimle paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin yavrumuza da bizlere de. İnşallah sağ salim bizlere geri dönecektir. Hayırlı teskerelerle inşallah kavuşacağız. Her Türk babası gibi bende oğlumla gurur duyuyorum. Allah ordumuzu ve Mehmetçiklerimizi korusun. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak vatani görevini yapmak üzere asker ocağına uğurladığımız Alperen’e sağ salim tekrar aramıza hayırlısı ile dönmesi temennisiyle  hayırlı tezkereler diliyoruz.

About Post Author