27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları kaydetti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Türk milletinin kurtuluş simgesi, Milli Mücadele’nin yol başçısı,Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83 yılında sevgi, saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz milletimizin O’nun önderliğinde yazdığı eşi ve benzeri görülmemiş İstiklâl ve İstikbal destanımız bugün de tüm dünyada bayrak, vatan ve hürriyet aşkının sönmez meşalesi olmaya devam etmektedir.

Kurtuluş savaşında askeri dehasını konuşturan Atatürk, sonrasında kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile de devlet adamlığını ve liderliğini ortaya koymuştur. Onun kurduğu Cumhuriyet, bugün dünyanın saygın devletleri arasındaki yerini korumaktadır ve bu doğrultuda hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. 

Aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin Kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.