17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çalıkoğlu mesajında şunları kaydetti ;

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin ve Millet Mekteplerinin açılışının 93. yıldönümünde, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını, ilk günkü duygu ve düşüncelerimizden hiç bir şey kaybetmeden bir kez daha yaşıyoruz.

Gücünü sevgiden alan, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olan öğretmenlik; bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.

Her insanın yaşamında silinmez izler bırakan, her çocuğun kendi yolunu bulmasında ona rehberlik eden öğretmenlerimizin, heyecan duyarak, inanarak, severek, fedakarlık göstererek sürdürdükleri bu değerli uğraşın bilgi toplumundaki yeri ve önemi büyüktür.

İdealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

En önemli zenginliğimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımızı, çağın gerektirdiği her türlü bilgi, donanım ve beceriyle zenginleştirerek yaratıcı, üretken, bilgiyi hayatının içinde kullanabilen nesiller olarak yetiştirme hedefimizin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum. “Başöğretmen” Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş ve  görevleri başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranlar anıyor, mesleğinden emekli olan tüm öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun bir yaşam diliyor, görevi başlarındaki tüm öğretmenlerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.”