24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KALE SERAMİK FABRİKALARININ 63. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ ONUR VE GURURLA KUTLUYORUZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Seramik Fabrikasının kuruluşunun 63. Yıl Dönümüyle ilgili mesaj yayınladı.

Semizoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

Ülkemizin en önemli seramik markalarından Kale Seramik Fabrikasının 63. Kuruluş Yıl Dönümünü büyük bir coşku ve sevinçle kutluyor, kurucusu ve Odamız Meclis Şeref üyesi merhum Dr. (h.c.) İbrahim Bodur’u rahmetle anıyoruz.

Ülkemizde yerel kalkınma, sanayileşerek kalkınma öngörüsüyle Kale Grubu’nun tohumlarını atan Dr. (h.c.) İbrahim Bodur, her zaman ileri görüşlülüğü sayesinde toplumsal fayda ile yatırımı bir arada yürüten bir ekosistem oluşturmak için ömrünü vakfetmiştir.

“SANAYİ, SADECE KİŞİ VE KİŞİLERİ DEĞİL BÜTÜN TOPLUMU KALKINDIRIR VE REFAHIN YOLUDURDR. (H.C.) İBRAHİM BODUR”  

Başkan Semizoğlu kutlama mesajının devamında “Sanayi ve yatırım alanında birçok sözü olan değerli büyüğümüzün sözleri iş insanlarımıza yol gösterici ve kılavuz olacak niteliktedir. Merhum büyüğümüz Sayın Dr. (h.c.) İbrahim Bodur’un kurduğu Çanakkale Seramik Fabrikalarının bu yıl 63. Yıl Dönümünü her zamanki gibi büyük bir gururla kutluyoruz. Memleketinin her noktasına, küçük büyük ayrımı yapmadan yatırım yapabilmek büyük bir öngörü ve vatan sevgisi ister. Pazar yerini ilçeye çevire, üretimini, dünya markası haline getiren tüm Kale Grubu ailesini de bu vesile ile bir kez daha kutluyor, başarı ile övüneceğimiz nice yıllar diliyorum.”