19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Semizoğlu’ndan Bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküteri üyelerine önemli açıklama”

Semizoğlu ; ” Bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküteriler için belirlenen çalışma saatleri odamız üyeleri için de geçerlidir ! Karar;  aynı mesleki faaliyeti aynı koşullarda sürdüren sektördeki tüm işletmeler için alınmıştır.”  

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, koronavirüs pandemisi nedeiyle çalışma saatleri kısıtlanan ve normalleşme sürecinde alınan karar neticesinde çalışma saatleri yeniden düzenlenen Bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküterileri ile ilgili açıklamada bulundu.

Semzioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

“İlimizde; bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküteriler için belirlenen  çalışma saatlerinin  kamuoyunda sadece Çanakkale Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasına kayıtlı olanlar için geçerli olduğu yönünde resmi dayanağı olmayan, sehven ifade edildiğini düşündüğümüz bir yanlış bilgi yer almaktadır.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 1929 yılında kurulmuş bir meslek kuruluşu olup 21 meslek grubu içerisinde bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküteri işleten üyelerimizin de temsil edildiği bir kurumdur.

Nasıl ki;  restoran, lokanta, otel , motel , kafeterya vs işletmelerin pandemi koşulları çerçevesinde belirlenen çalışma izinleri, saatleri ve koşullarında  Esnaf Odası – Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri ayırımı yapılmamış ise   bakkal, market, büfe, tekel bayii, kuruyemiş ve şarküteri işletimi ile iştigal eden işyerleri için de böyle bir ayırım söz konusu değildir. Söz konusu faaliyetleri sürdüren üyelerimiz de belirlenen önlem ve tedbirlerini alarak  faaliyetlerini 24.00’e kadar sürdürebileceklerdir. Önemle bilgilerinize sunulur.

 

 

About Post Author