9 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SERKAN ZEHİR’İN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Serkan Zehir, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Zehir mesajında şu ifadelere yer verdi.

 “Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Hz. Muhammed (S.A.V.), Sidretü’l-Münteha’dan ileriye geçerek zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür. Miraç gecesinin en özel hediyesi, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirilmiştir. Bundan dolayıdır ki Miraç Kandili vesilesiyle üzerinde ağır sorumluluklar taşıyanlar başta olmak üzere istisnasız bütün müminlerin hemen her konuda üzerine düşen tüm vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması gerekir.

Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır.

Bu itibarla bu gece idrak edilecek Miraç Kandilinin tüm insanlığın yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olması temennisiyle, başta tüm çiftçi ve üreticilerimiz olmak üzere, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, tüm ulusumuzun ve İslam aleminin kandilini kutluyoruz.

 

About Post Author