29 Kasım 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının yıldönümünde kutlama mesajı yayınladı.

Kaytan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolda 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Yüce Türk milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesinin ateşlediği tarihin 103. yıldönümü içerisindeyiz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ülkemizin geleceği ve teminatı olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır. Zulme boyun eğmeyen, esareti kabul etmeyen bir milletin geleceği olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve toplumsal faydalarımızı dikkate alarak dünya teknolojik standartlarını yakalamış, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

Bir ulus ve bir halk, kendisini var eden geçmişi, ödenen bedelleri unutamaz. Unutursa bağımsızlığın ve aydınlanmanın ışığını kaybeder. 19 Mayıs, ulusumuzun yeniden doğuş günüdür. Bu coğrafyada yaşayan herkesin ortak doğum günüdür. 19 Mayıs milletimizin kurtuluş ve kuruluş mücadelesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük yolunda başlattığı mücadele, bütün mazlum milletlerin aydınlık ışığıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919; Türk Ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesidir.

Aydınlık Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizin Atatürk’ün devrimleri ışığında ilerleyeceğinden ve ilkelerine sahip çıkacağından kuşkumuzun olmadığını belirtmek isterim. Ülkesine, ailesine ve önce kendine karşı sorumluluklarının bilincinde, yüreği Vatan sevgisi ile çarpan Türk Gençliğine güveniyoruz. Vatanına ve Milletine bağlı Türk Gençliğinin bu sevgisini hep yaşatarak emanetini gelecek kuşaklara aynı hissiyat ile devredeceklerine inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere vatan için canını hiçe sayarak mücadele eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta geleceğimizin teminatı ve sağlam bekçileri olan Türk Gençliği olmak üzere, hemşehrilerimizin ve tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.”

About Post Author