14 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEYİT KAYTAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaytan mesajında şunları ifade etti ;

” 30 Ağustos, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze kast edenlere karşı asil bir milletin geleceğine topyekûn sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür. 99 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de büyük zaferin işaret fişeği atılmıştır. Ülkemizin tam bağımsız, özgür, demokratik ve laik bir ülke olarak bugünlere gelmesinin zaferidir 30 Ağustos tarihi.

Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos, Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

99 yıl önce kanla, acıyla, gözyaşıyla, kararlılıkla yazılan bu destanın haklı onurunu, gururunu ve sevincini bugün bir kez daha yüreklerde hissedilmektedir. Cumhuriyetimizin ne zor şartlar altında kurulduğunu, bu uğurda verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anımsıyoruz. 30 Ağustos, barışı topraklarımıza getirdiğimiz ve topraklarımızda millet egemenliğinin üzerinde başka herhangi bir gücün gölge olamayacağı gün olarak tarihe kazınmıştır. Siyasi iktidarın Cumhuriyet değerlerini sistematik bir şekilde aşındırmaya çalıştığı bu iklimde milletin egemenliği gölgelenir hale gelmiş olsa dahi, bundan 98 yıl önce bizlere armağan edilen 30 Ağustos ruhuyla Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında demokrasi ve hukuk mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün bizlere düşen ise, bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak, onurlu mücadeleyi gururla gelecek nesillere aktarmaktır.

Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan çalışmaktır. Ulusumuzun bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancını kanıtladığı bu büyük zaferin yıl dönümünde, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. İşgalden zafere, zaferden Cumhuriyete Ulu Önder Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

About Post Author