14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEYİT KAYTAN BERAAT KANDİLİ MESAJI

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaytan mesajında şu ifadelere yer verdi.

“11 Ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi, Ramazan Ayından önceki son kandil gecesi olan Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve insanoğluna verilen nimetlere teşekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Berat Kandili’nin belalar, musibetler, felaketler, her türlü afet, zulüm, isyan, bozgunculuk ve ülkemizin milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğünün korunması için bir fırsat olduğu da unutulmamalıdır. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde, Berat Gecesinin ve bu gecede yapılan tüm duaların Türk İslam alemi ve tüm insanlık için bu virüs belasından kurtuluşa, sağlığa, afiyete ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu anlamlı gecenin başta milletimiz olmak üzere Türk İslam Aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor, başta hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Gecesini kutluyorum.”