17 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Sıcaktan Bunalanlar Plaja Akın Ettiler

Sıcaktan Bunalanlar Plaja Akın Ettiler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı 2023 yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyor. Sıcak havadan bunalan binlerce misafir plajın tadını çıkarırken plaja yurt içi ve yurt dışından turistler de büyük ilgi gösteriyor.

 

Eskişehirliler ile turistlerin büyük beğenisini toplayan ve geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi gören Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentpark yapay plajı, bu yaz döneminde de ilgi odağı oldu.

Türkiye’de denizi olmayan ancak yapay plajı ile ilk ve en güzel örnek olan Eskişehir’de vatandaşlar, sıcak havaların tadını 22 Haziran itibariyle Kentpark’ta çıkarmaya başladı.

Aşırı sıcak hava dalgası ile birlikte plaja olan ilgi katlanırken, tesis önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Sıcaklığın zirveye ulaştığı 5-6 Ağustos tarihlerinde yaklaşık 2 bin misafiri ağırlayan yapay plaj ve olimpik havuz, açıldığı tarih olan 22 Haziran’dan bugüne 22 binden fazla misafiri ağırladı. Bu yıl tesiste oluşturulan plaj voleybolu da büyük ilgi görürken, sıcak havadan bunalan misafirler deniz tadında bir gün geçirdiler.

Plajı çok beğendiklerini söyleyen ziyaretçiler, “Bozkırın ortasında deniz havası almak çok özel bir ayrıcalık. Özellikle sıcak bir dönem yaşadığımız bugünlerde tatile gitme imkânı olmayanlar için güzel bir alternatif oldu. Sevdiklerimizle geldik ve çok eğlendik. Hemen yanı başımızdaki bu güzel tesisi Eskişehir’e kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz” dediler.

Kentpark’ta 350 metre uzunluğunda ve olimpik havuzu da bulunan yapay plajda, boğulma vakalarına karşı cankurtaranlar da görev yapıyor.

Kentpark Plajı haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

About Post Author