13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

????????????????????????????????????

SORUMLU EMLAK DANIŞMANLIĞI SINAVLARI ÇTSO’DA BAŞLADI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik sınavları başladı.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde 14 Haziran 2021 Pazartesi tarihinde başlayan Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Odamız organizasyonunda ve sınav yetkili kuruluşu TOBB MEYBEM A.Ş.  işbirliğinde toplam 52 adayın katılımıyla yeni bir sınav sürecine daha başladık. Bölgemizdeki işgününün niteliğinin arttırılması ve ilgili Mevzuat değişiklikleri çerçevesinde uygulanması amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilan edilen Ulusal Meslek Standartlarını takip ediyor ve sınavlar organize ediyoruz.”

“EMLAK SEKTÖRÜNE MESLEKİ DENEYİM ŞARTI GETİRİLDİ. ADAYLARIN MEVZUAT DEĞİŞİKLERİNİ ÇOK İYİ TAKİP ETMELERİ GEREKİYOR”

Emlak Sektörü hakkında son dönemde önemli Mevzuat değişiklikleri olduğunun altını çizen Genel Sekreter Sandal; “Emlak sektöründe, yeni işyeri açma kriterleri değişti. Ticaret Bakanlığı tarafından 16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete ile “TAŞINMAZ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK”ile değişiklik yapıldı. Emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen adayların Mevzuat değişikliklerini çok yakından ve sıkı takip etmeleri gerekmektedir.” diyerek yeterli sayıda talep olduğu sürece Odanın Mesleki Yeterlilik sınavları açmaya devam edeceğini belirtti.

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye