20 Haziran 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Ezine İlçe Başkanı Tahsin Yüksel, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Küresel Türk düşmanlarına karşı mücadele kudretinin göstergesi, manevi ihtişamımızın nişanı olan 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramımız Diriliş ve Yükseliş tarihimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Kurtuluş Savaşı kazanılmış ve bu büyük zafer Cumhuriyet’le taçlandırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen Türk milliyetçisi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti; teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap, milli bir duruş olarak ibra ve ilandır.

Ne var ki bu teslimiyetçi kuşağın tortu ve torunları zalimler, zulme yandaşlık yapanlar, baskıya, dayatmaya refakat eden tavizkarlar defaten tekrar şanslarını denemiş, 15 Temmuz hainliği ile bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti’nin surlarında gedik açmak istemişler , Türk Milletinin azim ve kararlığı ile darmadağın edilmişlerdir.

Cumhuriyet, fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde çıkarılmak istenen rotasında kalacak, geleceğin ümitleriyle kucaklaşacaktır. Atatürk’ümüzün hedeflerine yönelmiş, Cumhur İttifakı disiplininde güçlü siyasi irade, erdem ve ahlak zemininde bilim üreten Türk Gençliği, yüce Türk Milletimiz ve kahraman Türk Ordumuz, Türk Polisimiz Türkiye Cumhuriyetimizin en büyük teminatı ve gücüdür.

Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesap yapan şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk’ün bükülmez bileği ve sarsılmaz iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir. Atalarımızın mirası olan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet’in, şanlı al bayrağın manevi yükümlülüğü hepimizin omuzlarındadır.

Kıymetli hemşehrilerimizin, aziz Türk Milletinin,  dava arkadaşlarımızın ve Türk Gençliğinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor, en içten sevgi ve şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”