20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Tanguy Ndombele Galatasaray’da

Tanguy Ndombele Galatasaray’da

BHA SPOR SERVİSİ

Uzun süredir orta saha bölgesine takviye yapmak isteyen Galatasaray yeni transferine kavuştu. Sarı kırmızılılar ada futbolunun önde gelen takımlarından Tottenham forması giyen Tanguy Ndombele’yi satın alma opsiyonu ile kiraladığını açıkladı.

“Galatasaray’la Birçok Başarı Kazanmak İstiyorum”

İmza töreninin ardından kulüp televizyonuna konuşan Ndombele, “Galatasaray’da olduğum ve burada oynayacağım için çok mutluyum. Bakambu ile arkadaşız. Kulüp hakkında iyi şeyler söyledi. Şampiyonlar Ligi en iyilerin yeri. Grubumuz zor gibi gözükse de en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Bana göre Türkiye’nin en büyük kulübü Galatasaray. Birçok arkadaşımdan da bunu duydum. Galatasaray’la birçok başarı kazanmak istiyorum ve bunun için savaşacağım.”

Ndombele’nin Maliyeti

Galatasaray, Ndombele’nin maliyetine ilişkin KAP’a şu açıklamayı yapmıştı:

“Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile oyuncunun 2023-2024 sezonu için satın alma opsiyonlu bedelsiz geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Futbolcunun transfer bedeli 15.000.000 euro olup 2025 yılından başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitler ile ödenmesi konusunda anlaşılmıştır. Futbolcuya ise 2023-2024 sezonu için net 3.136.000 euro sezonluk ücret ödenecektir.”