20 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TİMBİR’den İskenderun Kaymakamı’na Plaket

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) ile Akdeniz İnternet Gazetecileri ve yayıncıları Derneği (AKİYAD) tarafından, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketi akabinde halkın ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanması ve bölgenin yeniden yapılanmasında gösterdiği üstün gayretler anısına, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’e plaket takdim edildi.

featured

TİMBİR’den İskenderun Kaymakamı’na Plaket

TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışma Kurulu Başkanı Veysel Cıncık tarafından Kaymakamlık binasında gerçekleştirilen ziyarette, bölgenin son durumu ve yapılan çalışmalar konuşuldu. Kaymakam Demiryürek, depremin ilk şokunu atlattıktan sonra Devletimizin ilgili birimleri ile irtibata geçip, afet sonrası kriz yönetim planlaması yaptıklarını ifade ederek “Allah bir daha böyle bir felaketi insanlığa yaşatmasın. 50 binin üzerinde can kaybımız oldu. Ekonomik tahribat had safhada. Buna rağmen ivedilikle toparlanıp, vatandaşlarımızın normalleşme sürecine adapte olmasını sağlayabildik. Bunu başarabilmemizin tek sebebi de güçlü bir Devlet olmamızdan kaynaklanıyor. Ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmalarını seri bir şekilde sürdürme gayretindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatları doğrultusunda önceliğimiz, barınma sorununun tamamen ortadan kaldırılması. TOKİ konutları hızla ilerlerken, bölge hastanesi olabilecek kapasitedeki Devlet Hastanemizin inşaatı da paralel seyirde ilerliyor. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Sabır, anlayış ve dayanışma ile tüm sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Cıncık ise, Kaymakam Demiryürek’in özverili çalışmalarına yakınen tanıklık ettiğine dikkat çekerek, “Felaketin ilk dakikalarından itibaren sayın Kaymakamımız hep sahadaydı. Kriz ortamlarında en büyük sorun koordinasyondur. İskenderun gibi büyük bir şehirde bu koordinasyonu sağlamak da bilgi ve hassasiyet ister. Sayın Kaymakamımız mesai mefhumu gözetmeksizin beklenenden daha fazla efor sarf etmiş, vatandaşımızın yüreğine dokunmuştur. Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TİMBİR’den İskenderun Kaymakamı’na Plaket

About Post Author