15 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TOLGA ALACA ; ” BİZ, BÜYÜK BİR AİLEYİZ. ESNAF VE SANATKARLAR ODASINI HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

 Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tolga Alaca, 9 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan seçim öncesi ekip arkadaşları ile birlikte başta Belediye Başkanı Güray Yüksel ve STK lar olmak üzere esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Alaca yaptığı açıklamada, “Esnaf ve Sanatkarımızın daima hizmetkarı olacağız. Bize gösterilen ilgiye çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir süre önce Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Tolga Alaca ekibi ile birlikte seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hızına yetişilemeyen Alaca ve ekibi hemen her gün ilçenin farklı noktalarında esnaf ziyaretlerini sürdürerek yapılacak olan seçimli olağan genel kurulda kendisi için destek istiyor. Tolga Alaca ve ekibi şimdiye kadar yapılan seçim çalışması sürecinde gittikleri tüm esnaf ziyaretlerinde yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanıyor.

Tolga Alaca beraberindekiler ile birlikte bu kapsamda, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Soner Eker ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası mevcut Başkanı Türker Demirhan’ı ziyaret etti.

“BİZLER DEĞİŞİM VE YENİLİK PAROLASIYLA YOLA ÇIKTIK”

Başkan Adayı Tolga Alaca, EZİNETÜRK GAZETESİ için yaptığımız söyleşide, “Bizler “Değişim ve yenilik” diye yola çıktık. Beni ve ekibimizi gören esnaflar, genç ve dinamik bir ekiple karşılaşmalarından dolayı duydukları memnuniyeti de dile getiriyor. Bizler esnaflardan aldığımız güçle bu yola çıktık. Onların desteğiyle de güzel projeler ve çalışmalar hazırladık. Bizler makam için değil, hizmet için yola çıktık. İlçemiz ve esnafımız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“ESNAFLARIMIZ ODANIN HİZMETLERİNDEN HABERDAR DEĞİL”

Seçim çalışmalarının çok güzel ve oldukça verimli geçtiğine değinen Başkan Adayı Alaca, “Hiçbir zaman iyi gün dostu olmadım. Kişilik fıtratımda iyi günde olduğu gibi kötü günde de olmak vardır. Ezine esnafımız kendi kaderine bırakılmış bir halde. Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odasının hizmetlerinden yararlanamamışlar. Bırakın yararlanmayı bir çok destek, hibe ve imkanlardan haberdar bile olmamışlar. Gittiğimiz her yerde gördük ki Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası ne yazık ki yüzde 15’lik bir esnaf grubuna hizmet vermiş. Geride kalan yüzde 85’lik esnaf grubu kendi kaderine terk edilmiş. Gittiğimiz her yerde ziyaretlerimizde,  odanın imkanlarından faydalanamayan, odanın görevlerinden haberdar olmayan esnafımızla, hep birlikte neler başarabileceğimizi konuştuk, hasbıhal ediyoruz. Bizleri samimiyetle karşılayan, inandığımız yolda yanımızda duran esnafımıza tüm ekibim adına teşekkür ederim” dedi.

“ESNAFIMIZIN ODADAN BEKLENTİLERİNİ BİLİYORUZ”

Başkan Adayı Alaca, Esnafların odadan beklentilerini bildiklerini belirterek, ” “İşimiz gereği her gün onlarla iç içe olduğumuzdan, esnafımızın sorunlarını, odadan beklentilerini, isteklerini gayet iyi biliyoruz” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“PANDEMİDE EZİNE ESNAFI KADERİNE TERK EDİLMEMELİYDİ”

Pandemi döneminde esnafın etkilendiğini ve kaderine terk edildiğine değinen Başkan Adayı Alaca, “Bütün dünyayı kasıp kavuran pandemide, Ezine Esnafı bu kadar kaderine terk edilmemeliydi. Devletimizin sunabildiği imkânlar, belirli kişilere değil, kolaylıklar sağlanarak, önderlik edilerek, daha geniş kitlelere faydalandırılabilirdi” şeklinde konuştu. 

“PROJELERİMİZLE ESNAFIMIZ RAHAT NEFES ALACAK”

Ziyaretlerde esnaflara açıkladığı projelerin gayet makul ve bir an önce uygulanması gereken projeler olduğunu söyleyen Başkan Adayı Alaca, “İlçemizin dört bir köşesinde bulunan esnaflarımıza yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gittiğimiz her noktada esnafımızın talep ve sorunlarını dinliyoruz. Ziyaretlerimizde gördük ki, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını üyelerimiz sadece aidat almaya yarayan bir kurum olarak biliyor. Üyelerimiz esnaf odasının hangi konularda hizmet verdiği konusunda bile bilgiye sahip değil. Biz kesinlikle mevcut yönetime bir karalama veya leke atma çalışması içinde değiliz. Bu yola ilk çıktığımız anda söylediğimiz gibi Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Başkanlık yapmış ve yönetiminde bulunmuş herkese ben çok teşekkür ediyorum. Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyemizle birlikte biz yönetime talibiz. Devletimizin üyelerimize yönelik destek ve hizmetlerinden yararlanmak isteyen tüm üyeler yararlanacak. Biz açıkçası esnafımızın danışmanlığına ve sorunlarının çözümü görevine talibiz. Esnaf ve Sanatkarlar Odası, esnafların ve devletimizin arasındaki köprüdür. Biz bu köprü görevini hakkaniyet ve eşit derecede yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

“BİZ KENDİMİZE İNANIYORUZ”

Sorunların olduğunu ve çözüleceği konusunda kendilerine inandıklarını belirten Başkan Adayı Alaca, “Bunlar çözülemez şeyler değil! Biz, kendimize inanıyoruz. 

Güzel ilçemiz Ezine’de yaptığımız ziyaretlerde bizlere inanan, bağrına basan esnaf kardeşlerime, başarılı olabilmemiz için bizlere öğütler veren esnaf abilerimize, ablalarımıza tüm ekibim adına teşekkür ediyorum. Biz, büyük bir aileyiz. Esnaf ve Sanatkarlar odasını hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

About Post Author