18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TRAVEL TURKEY FUARINDA ÇANAKKALE İLGİ GÖRDÜ

A Holünde 110 nolu stantta tüm zenginlikleri ile tanıtımı yapılan Çanakkale, fuarın açılışında ilgi gördü.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen TTI İzmir – 16.Uluslararası Turizm Ticaret Fuar Ve Kongresi bu yıl 8-10 Aralık 2022 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşti.

TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresinde Çanakkale Standını ziyaret eden Vali İlhami AKTAŞ, yetkililerden stant hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yrd. Armağan Aydeğer, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB Genel Başkan Baş Danışmanı Ahmet Çelik, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, ÇTB Meclis Başkanı Birol Çetin, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Nilgün Cura Gökser, Başkan yardımcısı Serhat Koçarslan, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, TÜRSAB Çanakkale-Balıkesir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih Ergün, İl Genel Meclis Üyesi Nizamettin Akça, Ayvacık İlçesi Gülpınar Köyü Muhtarı Erhan Cantürk, Naldöken Köyü Muhtarı Turgay Bulayır ve Koyunevi Köyü Muhtarı Şenol Önal, kurum yetkilileri, turizmciler ve otel sahipleri ile dernek, sivil toplum kuruluşlarının, yanı sıra resmi üst düzey idareciler in gelen konuklara ev sahipliği yaptığı ve eşlik ettiği stant ziyaretlerinde Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’nin tarihi, doğal, kültürel ve turistik değerlerinin ziyaretçilere en iyi şekilde tanıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresinde Çanakkale standını ziyaret eden çok sayıda vatandaşların yanı sıra Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra KARAALİOĞLU, Kapadokya Alan Başkan Yardımcısı Yunus BAŞAR, TÜRSAB Başkanı Firuz BAĞLIKAYA, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram YILMAZ da Çanakkale standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede ;

Valiliğimiz koordinasyonuyla her yıl tüm kurumlarımız, ilçelerimiz ile beraber birlik ve beraberlik içerisinde İlimizi en güzel biçimde tanıtma gayreti ile Travel Turkey Fuarı’nda yer aldık.

Turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Travel Turkey’de Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte İlimizin önemli yöresel ürünleri ile fuara destek sağladık.

Bizlerin amacı, İlimizin turizmde de hak ettiği değeri alması. Bu nedenle Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlar olarak turizm fuarlarına Valiliğimiz çatısı altında katılarak İlimizi temsil ediyor ve en güzel şekilde tanıtmaya gayret ediyoruz” dedi.

Başkan Deniz son olarak, üç gün sürecek fuarın başarılı geçmesini temenni ederek, başta Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Meclis Başkanı Birol Çetin ise “Türkiye’nin yanı sıra değişik ülkelerin ve bölgelerin de turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Travel Turkey’de Çanakkale standımızda Çanakkale’ye ait tarihi, kültürel ve doğal güzellikler ile yöresel el sanatlarımız görsel ve yazılı materyallerle tanıtılıyor, standa gelen misafirlerimize yöresel yiyecek ve içeceklerimizden oluşan ikramlar sunuluyor. Çanakkale’miz deniziyle, doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle dünyanın incisi. Bizler de Çanakkale’mizi tüm değerleri ile tanıtmak için tüm paydaşlar olarak fuarda olduk” dedi.

About Post Author