23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TUNCER ŞAŞKIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şaşkın mesajında şunları kaydetti.

“Bir ibadet ayı olmasının yanında iftarı, sahuru ve teravihi ile bir yaşam kültürü olan; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bıraktık. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihten gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerinden olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dostluk kardeşlik ve bereket ayı olan Ramazandan ayrılmanın hüznü ile bir Bayrama daha kavuştuk. Biliyoruz bu yıl yürekler bir parça buruk. Ama bu sevdiklerimizin iyiliği için. Bu bayramda, önümüzdeki yıllarda bir arada aynı heyecanı yaşamak adına sevdiklerimiz ile bir araya gelemeyeceğiz. Fakat gönüllerimizin bir olduğunu unutmayalım.

Virüs tehdidi ortadan kalkana kadar fiziken uzak kalacağımız, ziyaretlerine gidemeyeceğimiz yakınlarımızı, akrabalarımızı, gözleri kapıda evlatlarının gelmesini bekleyen büyüklerimizi telefonla arayarak onların bayramlarını kutlayacağız, sosyal mesafenin gönüller arasında geçerli olmadığını göstereceğiz. Ramazan Bayramının ardından inşallah korona virüs belasından kurtulacak ve çifte bayram yapacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, İslam alemine, ülkemize ve ilimize, ilçemize; huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyor, Sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle Ramazan Bayramınızı yürekten kutluyor, bayramın beraber yaşadığımız topluma, tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum.”