19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan : “Çanakkale’nin Gençliği Dünya’ya Örnek Olacak”

AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceylan’ın düzenlemiş olduğu üniversite öğrencileriyle çay sohbetine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan misafir oldu.

Gençlere yakın ilişki kuran Turan, önemli tavsiyelerde bulundu.

Turan, “Çanakkale sizin gibi gençlerin emekleriyle bugünlere geldi. Bu topraklar için  bir nesil canlarını feda etti. Bugün sizlerin omuzlarında onlara karşı olan borcunuz var. Çanakkale’mizi ülkemizi kalkındıracak olan, yön verecek olan sizlerin vizyonu olacak. Sizlerin gelişimi için üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. İlimizde mevcut eğitim kurumları dahil olmak üzere yeni eğitim kurumlarıyla beraber kalitemizi yukarılara çıkarmaya devam ediyoruz. Üniversitemizin fakültelerini büyütüyor yeni bölümler açıyoruz. Şuanda Çanakkale’yi ArGe anlamında adeta Avrupa’ya açılan kapı konumuna kavuşturacak Teknopark için sona doğru yaklaşıyoruz. Bu kurumları yukarlara çıkaracak olan yine sizlersiniz. Sizlerin projeleriyle yükselecek. Çanakkale’nin gençliği dünyaya örnek olacak” dedi.

Teşkilat içi çatışmalardan uzak durmaları gerektiğini vurgulayan Turan, “AK Parti teşkilatları iç çatışmalarda yer almaz. İç çatışmaları körüklemez. Parti içi gruplaşmalara müsaade etmez. Hiçbir parti mensubumuzun bu tarz söylemler geliştirmesini doğru bulmuyoruz. Sizler yaşıtlarınızla proje anlamında yarışacak, küçüklerinize ise bu alanda örnek olacaksınız. Gençlik durmaz ve yorulmaz. Gençlik üretir” dedi.

 

About Post Author