4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Gökhan mesajında şunları kaydetti ;

“Sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım 1938’den bu yana tam 83 yıl geçmesine rağmen, ölümsüzleşen fikir ve devrimleriyle yalnızca ülkemizin değil, tüm dünyanın saygıyla andığı eşsiz liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK…

Yaşadığı toplumun kaderini ve dünyanın seyrini değiştiren bir lider düşünün; devrimleriyle tarih yazan, yok olma noktasına gelmiş bir ülkeyi yeniden ayağa kaldıran, kadını haklarıyla tanıştıran, dünya çocuklarına bayram armağan eden, gençlere bütün ümidim sizdedir diyerek yüreklendiren, köylüsüne “efendi” diyen, koca yürekli bir insan…

Her 10 Kasım’da olduğu gibi ruhumuzdaki derin üzüntünün yanında kalbimizde her gün artan bir sevgi, gurur duyduğumuz bir ayrıcalığımız var, bizim ATA’mız var.

Bizlere bıraktığı eşsiz emanetleri gelecek nesillere taşımaya ve gösterdiği yolda kararlılıkla yürümeye ant içtiğimiz Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikalinin 83. yılında da saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Saygılarımla.”