23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Vali Aktaş, Ezine ve Ayvacık İlçelerinde Bulunan Zeytinyağı Fabrikalarını Ziyaret Etti

Vali İlhami Aktaş, Ezine ve Ayvacık ilçelerinde bulunan zeytin ve zeytinyağı işleme tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Zeytin hasat döneminin başlamasıyla ilk olarak Küçükkuyu’da bulunan Tariş Zeytinyağı Fabrikası’nı ziyaret eden Vali Aktaş, ürünlerin oluşum süreçleri hakkında bilgi tesis yetkililerinden bilgi aldı.

Ardından Mavras Zeytinyağı Fabrikasını ziyaret eden Vali Aktaş, zeytinlerin zeytinyağına dönüşüm süreci ve hasat edilmesinden soframıza ulaşıncaya kadar geçen süreç hakkında işletme yetkililerinden bilgi aldı. 

Ayvacık ilçesindeki Zeytinyağı Fabrikalarının incelemelerinde Vali İlhami Aktaş’a Ayvacık Kaymakamı İlker Eker ve Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ eşlik etti.

Küçükkuyu Beldesi’nde bulunan zeytinyağı fabrika ziyaretlerinin ardından Ezine ilçesi Gökçebayır Köyü’ndeki Sezginler Zeytinyağı Fabrikasını ziyaret eden Vali Aktaş, burada yetkililerden üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı ve üretim faaliyetlerini yerinde inceledi.

Vali Aktaş, son olarak Geyikli Beldesi’nde bulunan Cemal Yüksel Zeytinyağı Fabrikası ve Ferhan Savran Zeytinyağı Fabrikalarını ziyaret ederek üretim faaliyetlerini yerinde inceledi. 

Yaptığı incelemeler sırasında fabrika yetkilileri tarafından üretilen ürünler ve üretimle ilgili bilgi verilen Vali Aktaş, yetkililere ve tüm çalışanlara teşekkür ederek sezonun bereketli ve bol kazançlı geçmesini diledi. 

Vali Aktaş, Çanakkale zeytinyağının bir marka haline geldiğini söyleyerek, pazarın genişlemesi, güçlendirilmesi ve istihdamın artırılması için birlikte çalışacaklarını belirterek ziyaretlerini sonlandırdı. 

Ezine ilçesindeki zeytinyağı fabrikalarını inceleme ziyaretleri sırasında Vali Aktaş’a, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ ve İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin eşlik etti.