17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Vali Orhan Tavlı Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna iade-i ziyarette bulundu. Vali Orhan Tavlı, ziyarette Borsa Başkanı S.Kaya Üzen ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

 

Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantıda Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ,  Başkan yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu üyeleri Birol Çetin, Ruhi Badem, Genel Sekreter Sevcan Elver, Akreditasyon sorumlusu Gözde Kartal ve Proje Koordinasyon sorumlusu Burcu Genç hazır bulundu.

 

Ziyarette Çanakkale Valiliğince takip edilerek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 2017 yılı programına alınan Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Çanakkale’ye Bölge tarımına ve ekonomisine yapacağı katkılar üzerinde duruldu. Projenin, Çanakkale’nin kader çizgilerinden biri olduğunu, sadece Ezine’nin değil tüm bölgenin ekonomisine, tarımına katkı sağlayacağını belirten Borsa Başkanı Üzen, Vali Orhan Tavlı’ya teşekkürlerini iletti.

 

Çanakkale 1915 köprüsü, Gelibolu yeni Feribot Terminali, Ayvacık Küçükkuyu –Midilli seferleri, 2018 TROYA yılı ve Çanakkale’yi ilgilendiren yatırımların da ele alındığı görüşmeler sonunda Vali Orhan TAVLI, Yönetim Kurulu Başkanı Kaya ÜZEN ve Yönetim Kurulu Üyelerine “hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

 

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya ÜZEN, Vali Orhan TAVLI’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, il ekonomisinin gelişmesi adına yapılacak olan tüm çalışmalarda Ticaret Borsası olarak her zaman hazır olduklarını ifade etti ve kendilerine teşekkürlerini iletti.

 

Borsa Başkanı S.Kaya Üzen ziyaretin anısına Vali Orhan Tavlı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ’a Yunus Emre’nin hayatı ve eserlerinin tanıtıldığı “Yûnus’un Gül Bahçesinden” adlı kitabı takdim etti.