29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, HENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tar.Sat.Koop. Başkanı Yahya Keskin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Keskin mesajında şunları kaydetti.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu yaşıyoruz. Dünya’da çok az Ulusa nasip olacak gurur günlerimiz var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 99 yıl önce Samsun’da yaktığı özgürlük meşalesi bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolun kilometre taşıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dört bir yanı işgal edilmiş, ordusu ve askeri dağıtılmış bir ülkenin yılgınlığa hiç düşmemiş, geleceği planlayan, en karanlık anda bile ‘Geldikleri Gibi Giderler’ diyebilen kurtarıcısıdır.

Gençler bizim umudumuz ve gözbebeğimizdir. İyi eğitim alan, çağdaş değerlerin temsilcisi olan gençlerimiz, taşıdıkları vatan sevgisi ile ülkemizin çok daha ileri gitmesini sağlayacaktır. Türk gençliği Ata’sının izinde Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması hedefine ulaşmasını bilecek, toplumumuzu aydınlık yarınlara ulaştıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı şehitlerini ve gazilerimizi şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm

About Post Author