21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YAHYA KESKİN 23 NİSAN MESAJI

700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Yahya Keskin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin kuruluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Keskin mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Bugün, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunun simgesini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Atatürk tarafından çeşitli engelleri aşarak 23 Nisan 1920’de kuruluşunun 100. yıl dönümüdür. Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocukların tek evrensel bayramı olma özelliği taşımaktadır.

Anlam ve önemi büyük olan TBMM’nin kurulduğu bu günün, bağımsızlık bilincinin yeni nesillere aktarılması açısından çocuklara armağan edilmesi ayrıca anlamlıdır. Sevgili çocuklar, yarınlarımızın en büyük güvencesi olarak sizlerin büyük önder Atatürk’ün izinde toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürkbaşta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

 

 

About Post Author