21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Barbarosspor’da başlayan futbol serüvenini Bergamaspor’da sürdüren Emre Çetin futbol aşkını çocukluk hayali doktorluğa tıp fakültesini kazanarak başladı.

Çanakkale Barbarosspor’da başlayan futbol serüvenini Bergamaspor’da sürdüren Emre Çetin futbol aşkını çocukluk hayali doktorluğa tıp fakültesini kazanarak başladı.

Çanakkale Barbarosspor’un alt yapısında her kategoride top koşturan ve Ezine Gazi Ortaokulunda ki eğitim yıllarında okul takımında da top koşturan  Ezine’li Emre Çetin, Barbarosspor’da yaşadığı şampiyonlukların ve başarılarınn  ardından, kariyerini transfer olduğu Bergamaspor’da devam ettirirken,  çocukluk hayalide olan doktorluğu seçerek akademik kariyerine2021 yılında girdiği üniversite sırasında büyük bir başarı göstererek tıp fakültesinde devam etme kararı aldı.

Ezine Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevket Çetin’in oğlu olan Emre Çetin kazandığı bu başarı ile başta ailesi olmak üzere kendisinin spor yaşamında ve gelişiminde büyük emeği olan Barabarospor ve Bergamaspor camiasını da gururlandırarak büyük sevinç yaşattı.

Emre Çetin EZİNETÜRK GAZTESİ’ne yaptığı açıklamada, “Futbol benim için büyük bir tutkuydu. Çanakkale Barbarosspor’un alt yapısında başlayan futbol kariyerimde bir çok şampiyonluklar kazandım, bir çok güzel anı biriktirdim. Benim futbol kariyerimde büyük emekleri olan başta Barbarospor’daki değerli hocalarıma, başkanlarıma çok şey borçluyum. Çok güzel günler geçirdim burada. Ardından Bergamaspor’da devam eden sporculuk serüvenimde orada da çok güzel anılar biriktirdim. Çocukluk yıllarımdan bu yana hayalim olan Tıp Fakültesini kazanarak bu hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi yılmadan yoluma devam ederek beni bu günlere gelmemde çok büyük emekleri olan başta çok sevdiğim ailem olmak üzere, eğitim ve sporculuk hayatımdaki öğretmenlerime kulüpteki hocalarıma  çok teşekkür ediyorum. Onlara layık olmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğim” dedi.  

Barbarosspor’dan yapılan açıklamada ise ; “Tarihi şampiyonluklarla ve profesyonel liglere yetiştirdiği futbolcularla dolu olan Çanakkale Barbarosspor Kulübümüzden tıp dünyasına bir doktor adayı. Çanakkale Barabarosspor Kulübümüzün her yaş grubunda oynayan ve bir çok şampiyonluklar yaşayan 2003 doğumlu Emre Çetin , transfer olduğu Bergamaspor’da oynarken akademik kariyerine tıp doktoru olarak devam etmeyi düşünerek 2021-2022 üniversite sınavında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Golcülüğü, efendi kişiliği ve karakteri ile kulübümüzde çok güzel bir iz bırakmış olan Emre’yi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.Yüce Allah yolunu açık etsin” denildi.