19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YILMAZ KONCA’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Konca mesajında şunları kaydetti.

“Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. On bir ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Tüm İslam alemi tarafından birlik ve beraberlik duygusu içinde Ramazan Bayramını kutlayacağız.

Toplumu kaynaştıran ve kardeşliği pekiştiren bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşarken dostluk, yardımlaşma, birlik, beraberlik gibi gelenek ve göreneklerimizin en güzel şekilde yaşatıldığı bayramlarımız, bizi millet yapan ve kardeşçe bir arada yaşamamızı sağlayan ortak duygularda buluşturmaktadır. Büyük küçük hepimizin büyük bir coşku ile kutladığı bu günler, tüm İslam aleminde özel bir yere sahiptir.

Covid-19 salgını nedeniyle bu sene önceki senelerden farklı bir Ramazan Bayramı yaşayacağız. Ancak bu zorlu günleri geride bırakmak ve sağlıklı günlere kavuşmak amacıyla alınan tüm önlemlere özenle uymaya dikkat edelim.

Bu bayram, gönüllerimiz bayram yeridir. Sarılamasak, dokunamasak da kalplerimiz ve dualarımız sevdiklerimizledir. İnşallah, bir daha ki bayrama çok büyük bayram sofralarında, tebriklerde birlikte olacağız. Devlet ve millet olarak; tüm dünyayı sarsan bir musibete karşı yürüttüğümüz mücadelenin sonuna yaklaşıyoruz. Mübarek Ramazan Bayramının heyecanı ve manevi gücüyle birbirimize daha sıkı sarılmaya devam edecek, en kısa sürede bu sıkıntıyı geride bırakmış olacağız.  Bizim millet olarak sahip olduğumuz sabır, erdem ve cesaretle; milli ve dini değerlerimizden aldığımız manevi güçle, aşamayacağımız hiçbir engel ve sorun yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm şoför esnafımız olmak üzere, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimizin, aziz milletimizin, aziz şehitlerimizin ailelerinin ve kahraman gazilerimizin tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutluyor, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

 

About Post Author