20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

15. BİGA GIDA, TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI 1 EKİM’DE AÇILIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yurt içi fuar takviminde yer alan ve Marmara Bölgesinin en büyük Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri fuarlarından olan Biga Fuarı, bu yıl 15. kez kapılarını açıyor. Fuar 1- 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Kapalı Pazar Yerinde düzenlenecek.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan yaptığı açıklamada; “Günümüzde farklı ya da aynı sektörde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi, üretici ile tüketicinin sınırlı düzeyde iletişim kurabilmesidir. Dolayısıyla, üreticiler giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmeye, bir yandan rakiplerini takip etmeye, diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Bu açıdan bakıldığı zaman, fuarların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Zira fuarlar günümüz pazar koşullarında üreticiyi tüketici ile, alıcıyı satıcı ile buluşturabilen verimli bir aktivitedir. Fuarlar, fuarın düzenlendiği sektöre ait pek çok firmayı fuar alanında buluşturmakta; yeni ortaklıkların kurulmasına imkân sağlamaktadır.

Bu nedenlerden dolayı, 48.yılımızda üyelerimize ve bölgemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 01-03 Ekim 2021 tarihlerinde Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı (Biga Fuarı) 1 Ekim Cuma günü Biga’daki tüm kamu, belediye ve meslek kuruluşları ile elele vererek 15. kez açıyoruz.

Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlığımızın, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odalarımızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerimizin de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı, farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz.

01-03 Ekim 2021 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 22 bin metrekarelik kapalı pazar yerinde düzenleyeceğimiz ve 01 Ekim Cuma günü saat 17.00’de açılış kurdelasını keseceğimiz Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla BİGA FUARI’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım” dedi.

About Post Author