20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ EZİNE’DE TÖRENLE KUTLANDI

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilmesinin 93. yıldönümü ve Öğretmenler Günü Ezine’de düzenlenen tören ve programla kutlandı.

Öğretmenler günü dolayısıyla ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törenin sonunda Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Yahya Çavuş Ortaokulunda kutlama programı düzenlendi. Program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Genç Öğretmenler adına Yahyaçavuş Ortaokulu Matematik Öğretmeni Fatma Zümran Sevim, Kıdemli öğretmenler adına konuşma yapmak üzere Okul Müdürümüz  Sayın Ahmet Oğuz Evrenos tarafından birer konuşma yapıldı.

Programın devamında Yahyaçavuş Ortaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oratoryo gösterisi yer aldı.

Gösterinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından yapıldı.

Daha sonra 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda emekli olan öğretmenler İbrahim Yumuşak  (Yahyaçavuş İlkokulu Öğretmeni), Sevim Kırnıç (75. Yıl İlkokul Öğretmeni) ve Şükrü ATAR (Gazi Ortaokul Öğretmeni”a Hizmet Şeref Belgeleri Kaymakam Yunus Kızılgüneş tarafından takdim edildi.

Öğretmenle Günü dolayısıyla hazırlanan Slayt Gösteriminin ardından, adaylık süresi dolmuş öğretmen ve milli eğitim personelleri Celalettin Topçu Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Savaş Çoban, Geyikli Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Hande Günden,  Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi DİKAB Öğretmen Hüseyin Yılmaz, Gazi Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Ümmügül Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personellleri Özgür Tepe, Oğuzhan Mutlu, Melike Gökçay Yılmazer ve Çiğdem Vargün yemin ettiler.

Programın devamında Yahya Çavuş Ortaokulu öğretmenlerinden oluşan Öğretmenler Korosu tarafından mini konser verildi.

Programın sonunda Kaymakam Kızılgüneş ve diğer protokol üyelerinin ve öğretmenlerin yer aldığı öğretmenler günü tebrik ve fotoğraf çekimi gerçekleşti.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Şehit Öğretmenler ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler için Ezine Öğretmenevi Bahçesinde hatim duasıyla birlikte pilav ikramı yapıldı. 

 

About Post Author