11 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNETÜRK GAZETESİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı değerli öğretmenlerimizin bir toplumun gelişmesinde ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Öğretmenlerimiz değerlerimizin güvencesi olarak gelecek nesillere aktarılmasında, bilimsel gelişmelerin ortaya çıkmasında, çocuklarımızın özgür ve yaratıcı düşüncelerinin var olmasında en önemli görevi üstlenmektedirler. Böylesi önemli bir sorumluğu bulunurken, pandemi şartlarında bile bir şekilde öğrencilerin eğitimden mahrum kalmaması için emek harcayan öğretmenlerimizin değerlerini daha iyi anlamaktayız. Cumhuriyet değerlerine bağlı öğretmenlerimizin varlığıyla en karanlık dönemler bile bilim ve sanat ışığı ile aydınlanacaktır. 

Görkemli bir geçmişten ışıltılı bir geleceğe ancak sizlerle kanat açabilir, ancak sizlerin sayesinde ileri gidebiliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefiyle, yarınların daha güçlü Türkiye’si için emek veren bütün öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Sizler, hem mazimiz, hem istikbalimizsiniz. Bizim kıymetlimiz; yaşam rehberimizsiniz. Sadece bir gün değil, hep kalbimizdesiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de ‘Başöğretmen’ sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, emekli olan tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde uzun yaşam diliyor, en zor şartlarda bile Ülkemizin her köşesine ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen bütün öğretmenlerimizin  “Öğretmenler Günü”nü tebrik ediyor, sağlık, afiyet, huzur, başarı ve mutluluklar diliyoruz.

EZİNETÜRK

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye