24 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Bozcaada sağlık lojmanlarına kavuşuyor. Çanakkale’nin özel bir ilçesi olan Bozcaada’da görev yapan sağlık çalışanlarının barınma sorunu AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımıyla gerçekleştirilen sağlık lojmanları  temeli atma töreniyle çözüldü.

 

İlçeye 2 bin metre kare üzerine yapılacak olan, bin 200 metre kare kapalı alana sahip, 12 daireden oluşacak ve 3 milyon liraya mal olacak sağlık lojmanlarının temeli  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın katılımıyla atıldı.

 

“Çanakkale Alt Markalarıyla da Gündem Olmaya Başladı”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın gündemi Bozcaada oldu. Turan konuşmasında “Bazı firmalarda bilirsiniz marka çok kıymetlidir ama alt markalarda üst markalarla yarışmaya başlar bu çok kıymetli bir değerdir. Çanakkale’miz bir marka tartışmasız tarihiyle turizmiyle ormanıyla ama Çanakkale’miz artık alt markalarıyla da üst marka kadar gündem olmaya başladı. Kazdağları çok özel bir marka kollayarak koruyarak turizmi geliştireceğiz. Troya bir alt marka büyüterek tüm Türkiye’nin tüm dünyanın gündemine taşıyacağız. Gökçeada ve Bozcaada’mızda ayrı bir keyif alarak bir başka marka olarak yeni dönemde inşallah kendisinden söz ettirecek. Tüm sahilimizi kollayarak imarında yanlış yapmaya asla izin vermeyerek kendi özel butik halini büyüterek Bozcaada’mızında Türkiye’mizinde herkesin tanıdığı bildiği gelmeyenin de “yahu niye gitmedim” diye üzüldüğü bir ilçe olmasını talep ediyoruz. Köyü olmayan tek ilçemiz en şirin ilçemiz hala daha Ceneviz’lilerden kalan Roma’dan kalan Osmanlıdan kalan hatırasını bu günde yaşadığımız özel bir ilçemiz bu emaneti iyi kollayacağız. Tabi adamızın değişik sorunları var, çözdüğümüz var çözemediğimiz var. Nasıl ki yıpranma payı beklentisi içerisindeki sağlık çalışanlarımızın bir müjdesini verdim aynı şekilde keyifle söylüyorum ki Çanakkale’mizin ve özelde Bozcaada’mızın en büyük sorunlarından bir tanesi imar sorunuydu. İmarla ilgili meselede son dönem çıkan kanunlardan bir tanesi imar barışıydı biliyorsunuz. İmar barışıyla birlikte adamızda birçok yasal sorun geride kaldı. Artık imarla ilgili bu bölgede mahkeme dava gerginlik olmasını istemiyoruz. Bu yasanın ekim sonuna kadar süresi var tüm Bozcaada’lı hemşerilerimizin asla yeni dönemde yanlış yapmamaları kaydıyla 2018’de hiçbir kaçak çivi çakma izni vermemek kaydıyla eski yapılan yanlışların veya etraflı konuların bu dönemde çözülmesini talep ediyoruz. Bu kanunda Çanakkale’de 13 bine yakın başvuru bekleniyor. Türkiye de 10 milyondan fazla başvuru bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Çanakkale Sağlıkta Altın Yıllarını Yaşıyor”

 

Bugün değerli Bozcaada’lılar lojmanların temeli için bir aradayız. Normal şartlarda son dönemde Türkiye de devletimizin çok fazla lojman yapmadığını hepimiz biliyoruz. Ancak adamız tarzı ulaşımın sorun olduğu yerlerde lojman normal ilçelere illere nazaran ekstra bir önem arz ediyor. Lojmanı olmayan adaya doktor gelir mi lojmanı olmayan adaya güvenlik güçlerimiz rahat gelebilir mi ada tarzı yerlerde mutlaka lojmanların ekstra politikayla büyütülmesi lazım bu günde sağlık çalışanlarımız için 12 tane daireden oluşan lojmanlarımıza kavuşuyoruz. Bakınız biz Bozcaada’mızda aile sağlığı merkezimiz ve aile hekimliğimize ilaveten ayda 3 defa sağlık il müdürlüğümüzün koordinesiyle iç hastalıkları uzmanımız gelmeye başladı. Bunun dışında bir futbol sahası projemiz vardı bunda da büyük bir mesafe aldık. Bakan değişikliğinden kaynaklı bir gecikmemiz söz konusu inşallah yeni bakanımızın imzasıyla bunu da hayata geçireceğiz. Çanakkale’mize bir müjdemiz daha oldu 20 den fazla uzman ekibimiz dün itibariyle Çanakkale’mize atandı. Çanakkale’miz sağlıkta altın yıllarını yaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Cumhurbaşkanına Hakaret Bu Cumhura Hakarettir”

Diğer partilerimizde bizle yarışsınlar daha iyisini yapsınlar kendi kavgalarını bıraksınlar. Adamın 500 tane delegesi atmış imzayı görevi bırak demiş. Bırak kardeşim o zaman bırak adam gibi yarışalım gerginlikle kavgayla sürekli aynı meseleyi tartışmak olmaz. Tek gündem Cumhurbaşkanımızın ona kötülüğü. Arkadaş Cumhurbaşkanından başka hiç işin yok mu senin, hiç gündemin yok mu senin. Bu milleti aşağılayan bir tarzdır. Bu Cumhurbaşkanına hakaret bu cumhura hakarettir. Mecliste yemin töreni var, devletin başkanı geliyor parti ayağa kalkmıyor. Bakınız artık olağan üstü hal yoktu sakalımı kestim, Cumhurbaşkanı gelmedi ayağa kalkamadım tarzı ufak basit yanlış gündemler geride kalması lazım. Cumhurbaşkanı düşmanlığından başka hiçbir bir gündemi olmayan adamların bu siyasette millet defterini dürecek” dedi.