10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Yılmaz mesajında şunları kaydetti.

 

“ Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal kurtuluşa ve bağımsızlığa giden yolda dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılını her yıl olduğu gibi coşku ve kıvançla kutluyoruz.

 

30 Ağustos 1922, Türk Ulusunu esir ederek Anadolu’yu paylaşmak isteyen emperyalist işgalcilere karşı verilen kurtuluş savaşının zafere giden dönüm noktasıdır. 6 Ağustos günü başlayıp Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasında 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nin Cumhuriyetin kuruluş yolunda önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan büyük taarruz, aynı zamanda tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yolunu açan zaferdir. Kazanılan zaferden sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temelleri atılmıştır.

 

30 Ağustos; Kadın, erkek, genç, yaşlı, asker, sivil, köylü, kentli tüm vatansever halkımızın omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır. 30 Ağustos, aynı zamanda, bir sürü yokluk ve olanaksızlıklar içindeki bir ulusun, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapabileceği, mucizeler yaratabileceğinin kanıtlandığı bir gündür.

 

Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer, aynı zamanda dünyanın tüm ezilen uluslarına, mazlum halklarına da yol göstererek yeni bir çığır açmıştır.

 

Türk ulusu; Çanakkale’den, Sakarya’dan, İnönü’den, Dumlupınar’dan aldığı cesaretle, birlik ve beraberliğine sahip çıkarak, Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ilerlemeye devam edecektir.

Kökeni, yöresi ve mezhebi ne olursa olsun Türk ulusunun tüm fertleri aynı amaç etrafında buluşmuş ve vatanın düşmanlarca paylaşılmasına asla müsaade etmeyeceklerini göstermişlerdir. İşte bu yüzden Anadolu’yu işgal eden devletler, 19 Mayısta başlayan ve 30 Ağustosta doruğa çıkan vatan sevgisi ve bağımsızlık özlemi karşısında çaresiz kalmışlardır. Zaferle sonuçlanan ulusal kurtuluş savaşının ardından kurulan bağımsız Cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde bağımsız bir devlet olarak uygar dünyadaki yerini almıştır.

96. yılını gurur ve coşkuyla kutladığımız, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetler günü olan bu büyük zaferin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan toprağını korumak uğruna kurtuluş savaşında ve terörle mücadelede bedelini canlarıyla ödeyen şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, tüm hemşehrilerimizin, ulusumuzun ve Kahraman Türk Ordusunun ve Silahlı Kuvvetlerimizin bayramını kutluyorum.”

 

About Post Author