7 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geleneksel Karadağ Köyü Çiftçi Hayırı Yapıldı

Ezine’nin geleneksel köy hayırlarından olan Karadağ Köyü Çiftçi Hayırı yapıldı.

Havanında güzel olması sebebiyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği geleneksel çiftçi hayrına, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Erdinç Ceyhan ve Hüseyin Aşkın Gülşen, Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker Demirhan, Ezine Esnaf ve San Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Soner Eker, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hayırda gelen misafirlere keşkek, pilav ve cacık ikram edildi.

31 Mart Yerel seçimleri sonrası Karadağ Köyü Muhtarı seçilen Bayram Dursun yaptığı açıklamada, uzun yıllardır geleneksel olarak yapılan gelen çiftçi hayırını bu senede devam ettirmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, “Biz bu işi yörük kültürü geleneği olarak her yıl yapıyoruz. Bizde inşallah devamını getireceğiz. İnşallah bundan sonrada ilkleri yapmaya devam edeceğiz. Dün danamızı kestik köyümüzde Allah kabul etsin. İnşallah bundan sonra çiftçi hayırımızı her yıl Ramazan Bayramında yapmayı planlıyoruz. Bugünkü hayırımıza da büyük bir katılım olduğunu görüyoruz. Allah razı olsun herkesten. Tüm misafirlerimizi her yıl hayrımıza bekliyoruz. İnşallah seneye daha da büyük bir hayır yapacağız. Atalarımızın bize yadigarı olan bu yörük kültürü geleneğini daha çok uzun yıllar bizden sonraki nesillere de aktarmak istiyoruz. Ben buradan tekrar hayrımızın gerçekleşmesinde emeği geçen ilk önce maddi ve manevi desteklerinden dolayı köy halkımıza ve tüm hayırsever kişilere, sonrada bu güzel etkinliğimize uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz. Herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

Geleneksel Karadağ Köyü Çiftçi Hayırı YapıldıEzine’nin geleneksel köy hayırlarından olan Karadağ Köyü Çiftçi Hayırı yapıldı.

Birol Güngördü paylaştı: 8 Haziran 2019 Cumartesi