13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Trafik Haftası Ezine’de Emniyet Müdürlüğünce Etkinliklerle Kutlandı

Ezine’de Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğünce çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak için her yıl Mayıs ayının ilk haftasında tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de Trafik Haftası kutlandı. Gerçekleşen etkinliklerde vatandaşların gerek Trafik Haftası ve trafik kuralları konusunda bilgilendirmelerde bulunulurken, koronavirüs salgınından korunmaları için sosyal mesafe kavramı, maske ve eldiven kullanımına dikkat çekilerek bilinçlendirilmeleri amaçlandı.

Trafik Haftası kapsamında dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan koronavirüs (KOVİD-19) salgınına dikkat çekmek ve yayılmasını engellemek adına Ezine’de İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube  ekiplerince ilk olarak Ezine Otogarı ziyaret edildi.

 Burada faaliyet gösteren Ezine Birlik Minibüsçüler Kooperatifi, Geyikli Sahil Birlik Kopperatifi ve Garaj Taksi ziyaret edilerek şoför esnafına maske dağıtıldı ve Trafik Haftası kapsamında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca ilçe merkezi genelinde bulunan blllboardlaraTrafik Daire Başkanlığı tarafından basımı yapılan ve üzerlerinde “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” afişleri asıldı.

Gerçekleştirilen rutin yol uygulamalarında da şoförler ve yolcular Trafik Haftası ve Koronavirüs salgını hakkında bilgilendirilip maske dağıtımı gerçekleştirildi. Yine koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklar da evlerinde ziyaret edilerek kendilerine kırmızı düdükler hediye edildi, trafik haftası kapsamında bilgilendirmelerde bulunuldu, ailelerine broşürler verilerek trafk güvenliğine ve kurallarına dikkat çekildi.

 

 

About Post Author