28 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

OKUL BİNASI BİLE OLMAYAN OKULDAN BÜYÜK BAŞARI ; “75. YIL İLKOKULU ÇANAKKALE İL BİRİNCİSİ OLDU”

Ezine 75. Yıl İlkokulu, Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) Projesinde büyük bir başarıya imza atarak ilkokul kategorisinde il birincisi oldu.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yürütülmeye başlanan Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) 2019-2020 eğitim öğretim yılı ödül töreni yapıldı.

Çanakkale Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Konferans Salonunda yapılan törene, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş ve dereceye giren okulların okul müdürleri katıldı.

Covid-19 nedeniyle törene her okuldan sadece bir temsilci davet edildi.

Okul Müdürü Bahadır Çağatay okulu adına ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın elinden aldı.

Okul Müdürü Çağatay bu başarıdan dolayı mutluluk ve gurur duyduklarını ifade ederek,  ” İlmek ilmek emek ve başarı. Geçen dönem il ikincisi olduğumuz Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ÇEV 2023 projesinde ildeki tüm ilkokullar arasında bu yıl 1. olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 6 Etkinlik alanı 90 kriter alanında yapılan değerlendirmede amaç  Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonuna uygun eğitim koşulları oluşturmak. Bizler 75.Yıl İlkokulu olarak bu vizyonu gerçekleştiren ve bunu il 1.liği ile taçlandıran okul olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Katkılarından dolayı  75.Yıl İlkokulunun öğretmenlerine, öğrencilerine,velilerine teşekkürlerimi  sunuyorum.

 

About Post Author