19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

MEHMET ÇIRKAN 10 KASIM MESAJI

S.S. 16 Nolu Ezine Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Çırkan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çırkan mesajında şunları kaydetti.

Bağımsızlık mücadelesine önderlik ederek üstün askeri yeteneği ve kararlı duruşuyla destansı mücadeleyi Cumhuriyet ile taçlandıran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82.yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz.

Atatürk; sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlığındaki Türk Milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur. 

Hayatını, ülkesinin bağımsızlığına ve kalkınmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin tarihteki onurlu yürüyüşünün en büyük önderi olmuştur. Her 10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduklarımızın değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakati ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusunda kararlılığımızı gösterme günüdür. 

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, aynı zamanda onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

About Post Author