13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Her Şey Köylerimiz, İnsanımızın Mutluluğu ve Ezine İçin”

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay ile AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin’ieyine geleneksel sohbetlerinde denk geldim.

Göreve geldiği günden bu yana gerek muhtarlarla, gerek bürokratlarla gerekse siyasilerle kurduğu sıcak ilişki ile başarılı bir grafik çizen Oktay Akay, her köye eşit mesafedeki yaklaşımı, sorun çözme odaklı hizmet anlayışı ile takdiri ve alkışı fazlası ile hak ediyor.

Özellikle AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ile dostlukları ve uyumlu çalışma anlayışı, devletin hizmetlerinin köylere ulaştırılmasında, köylerdeki sorunların, istek ve taleplerin birinci ağızdan dile gelmesinde, bu sorunların, istek ve taleplerin çözümünde hız kazanmasında büyük rol oynamakta.

Özellikle her pazartesi köy muhtarlarının büyük çoğunluğunun katıldığı ve Muhtarlar Derneğinde Başkan Oktay Akay ile İl Genel Meclis Üyesi Sezgin’in ev sahipliğinde gerçekleşen meşhur Pazartesi sohbet buluşmalarında köylerdeki sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırılıyor. Aile ortamında ve siyasi görüş farketmeksizin gerçekleşen bu sıcak sohbetler sonunda köylerdeki bir çok sorun hızlı ve doğru şekilde çözüme kavuşturuluyor.

Geçtiğimiz gün Muhtarlar Derneğine yaptığım ziyarette de bu ikiliyi yine sıcak muhabbettin içinde buldum. merhabalaşma ve kısa hal hatır sormadan sonra Ezine gündemine dair sohbette bulunduk. Özellikle İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder’in AK Partiye geçmesi ile Ezine’ye gelecek yatırım ve hizmetlerin artmasında büyük rol oynayacak gibi.

İl Genel Meclis Üyesi Sezgin ve Dernek Başkanı Akay’ın özelikle AK Parti Grup Başkanvekili  Bülent Turan ile AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile  sıcak ilişkileri muhabbetleri  bu hizmetlerin , yatırımların Ezine’ye daha fazla ve hızlı bir şekilde ulaşmasında büyük rol oynuyor ve oynamaya devam edecek.

İkilinin muhabbet arasındaki şu sözleri her şeyi özetliyor aslında ;

“Her şey Ezine için, her şey köylerimiz için, her şey insanlarımızın mutluluğu , huzuru ve refahı için”

 

About Post Author