17 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Üzen mesajında şu ifadelere yer verdi ;

19 MAYIS’TA BİR MİLLET YENİDEN DOĞMUŞTUR

“102. yılını büyük onur ve gururla kutladığımız 19 Mayıs 1919, Cumhuriyet tarihinin dönüm noktası, özgürlük aşkımızın kıvılcımı, bugüne gelişimizin önemli bir kilometre taşıdır.

19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadelelerle kurulduğunu biliyoruz.

Aziz şehitlerimize minnet ve şükran duyuyoruz.”

YARINLAR, GENÇLERİMİZİN ELİNDE ŞEKİLLENECEKTİR

“Cumhuriyetimizin korunması ve savunulması görevini Atatürk, “Gençliğe Hitabe” başta olmak üzere birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Biz de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere duyduğu güveni, inancı aynen taşıyoruz. Yarınlar gençlerimizin elinde şekillenecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz ile tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.