5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Semizoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Şanlı tarihimizin çok anlamlı bir yıl dönümünü yine gururla kutluyoruz.

Türk Milletinin kaderine, istikbaline pranga vurmaya çalışanlara karşı Samsun’da başlayan bağımsızlık yürüyüşü olan 19 Mayıs 1919, Türk Milletinin azim ve kararlılığının gücünün tüm Dünyaya ispatlandığı ve Cumhuriyet için verilen mücadelenin başladığı gündür.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarının milli bilinci,  büyük Vatan sevgisini Bandırma Vapurundan tüm Anadolu’ya bir kez daha saçtıkları bir gündür.

Ülkesine, ailesine ve önce kendine karşı sorumluluklarının bilincinde, yüreği Vatan sevgisi ile çarpan Türk Gençliğine güveniyoruz. Vatanına ve Milletine bağlı Türk Gençliğinin bu sevgisini hep yaşatarak emanetini gelecek kuşaklara aynı hissiyat ile devredeceklerine inanıyoruz.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası bu güven ve inançla gençliği desteklemeye devam etmektedir.   

Geleceğimizin teminatı ve sağlam bekçileri olan Türk Gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor,  Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla  anıyoruz.”