19 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Burhan Akbaş Göreve Başladı

Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Uz. Dr. Burhan Akbaş göreve başladı.

Daha öncede Ezine Devlet Hastanesinde Göğüs Hastalıkları Polikliniği Uzmanı ve Uyku Apnesi Ünitesi  Bölümü  Sorumlu Hekimi olarak ta görev yapan Dr. Akbaş, bu görevlerinden sonra Biga Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Uz. Dr. Akbaş en son Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Başhekim Dr. Akbaş YENİTROYA GAZETESİ’ne yaptığı açıklamada daha öncede görev yaptığı Ezine Devlet Hastanesinde Başhekim olarak göreve başlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, ilçedeki sağlık hizmetlerini daha da iyileştirmek ve toplum sağlığını artırmak adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Kurumlar arası iş birliğinin sağlık alanında daha etkili hizmetler sunmalarına katkı sağlayacağını belirten Uz.Dr. Akbaş, “İl Sağlık Müdürlüğü nün desteği ve önderliğinde önceki yönetimden devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak amacıyla , mevcut hizmetleri geliştirmek ve daha kaliteli hale dönüştürmek inancıyla gece gündüz çalışacağız. Bu yolda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunma noktasında mevcut heki kadrosunu daha da genişleterek hizmet çeşitliliğini arttırmayı hedefliyoruz.  Hastanemizde hasta ve çalışan mennuniyetini daha da arttırarak Bölge Hastanesi olma yolunda hızla ilerleyeceğiz” dedi.

Başhekim Uz.Dr. Burhan Akbaş göreve başlamasının ardından Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş’e ziyarette bulundu.

Kaymaka Kızılgüneş Başhehekim Dr. Burhan Akbaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kaymakam Kızılgüneş sağlık hizmetlerinin Ezine’de daha da gelişmesi noktasında birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.