14 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AHMET ERİŞKEN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

EZİNE KÖY İDARELERİ  VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI AHMET ERİŞKEN’İN, MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

 

03052016_1_0018

 

“ Miraç; Peygamber Efendimizin Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile önce Mescidi Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuğunu ifade eder. Feyz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandilinin sevgi ve birlik hislerimizi kuvvetlendirmesini diliyorum.

 

Miraçta, Peygamberimiz (as)’a ümmeti için; Allah’a şirk koşmadan ölenin cennete gireceği; Bakara suresinin son iki ayeti ve günde beş vakit namaz hediyesi verilmiştir. Miraç, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Miraç’ı hatırlamak ve anmak, günde beş kez namaz ile kapısını çaldığımız Allah’ın sonsuz merhametine yeniden ulaşma dileğidir. Müminin miracı namazdır. Allah’a en yakın olduğumuz an da secde anıdır. İçinde birçok hikmet ve bereketi barındıran bu geceye kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz. Bu gece inşallah gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmemize vesile olur. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede içimizi karartan kötü duygu ve düşüncelerin kalplerden atılması gerekmektedir.  Bu yüzden Rabbim’den bizleri, gecenin kıymetini bilenlerden ve hakkını verenlerden eylemesini niyaz ediyorum.

 

Bu duygularla başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz ve insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum.”

 

AHMET ERİŞKEN

EZİNE KÖY İDARELERİ  VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI