19 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AHMET ERİŞKEN,30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

EZİNE KÖY İDARELERİ VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI AHMET ERİŞKEN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ MESAJI

 

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlatılan taarruzla 30 Ağustos’ta büyük zafer kazanılmış ve 9 Eylül’de de cennet vatanımız düşmandan tamamen temizlenmiştir. Yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, doğulusuyla batılısıyla, kahraman ordusuyla topyekun verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 90. yıldönümünü her zaman olduğu gibi milletçe büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.

 

Tarihin altın sayfalarında yer alan ve birçok ulusa da örnek olan bu şanlı zaferin Türk milletinin ordusu ile birlikte yazdığı kahramanlık destanıdır. Tüm imkansızlıklara rağmen sayı ve silahça kendinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle Türk ordusunun milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar savunup kazandığı kutsal bir zaferdir. Bu toprakları, bu vatanı kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayretiyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.

 

AHMET ERİŞKEN

EZİNE KÖY İDARELERİ VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI