2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Ezine 7. Olağan İlçe Kongresinde tek liste ile seçime gidildi. Seçimler sonucundan mevcut başkan Mehmet Ünsan yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti Ezine 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. M. İbrahim Dedeoğlu Etkinlik Merkezinde gerçekleşen kongreye AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu ve AK Parti Isparta Milletvekili ve Çanakkale İl Koordinatörü Mehmet Uğur Gökgöz, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Siyasi Parti ve STK Başkan ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongre Divanın seçimi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Divan Başkanlığına seçilen AK Parti Isparta Milletvekili Gökgöz’ün açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından İlçe Başkanı Mehmet Ünsal bir konuşma yaptı. Başkan Ünsal konuşmasında AK Parti’ni ürettiği siyasetin artık tüm dünyayı etkiler durumda olduğuna dikkat çekerek, “Bunun içinde teşkilatımızın güçlü olması, dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın güçlü olması ve dahi devletimizin güçlü olması anlamını taşır. AK Parti teşkilatları içinde her üyemize düşen sorumluluklar bu çerçevede ele alınmalı. Eski yeni demeden teşkilatlarımızda görev yapmış ve görev yapan her arkadaşımız bu anlamda çok değerlidir. Ortak akıl çerçevesinde geçmişten günümüze teşkilatlarımızda görev almış, yolumuza tecrübeleriyle ışık tutanlarla birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanarak emeği geçen hizmeti dokunan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür eder, 7. Olağan Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ve İl Başkanı Naim Makas ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu’ da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ve toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Seçimler de Başkanlığa Mehmet Ünsal yeniden seçilirken Yönetim Kurulu Üyeliklerine Serkan Doğan, Muzaffer Ünlüer, Mert Altekin, Mustafa Avcıoğlu, Necati Yağız Sezgin, Serdar Güven, Abdullah Çakmakçı, Hande Pilan, Yasemin Aktürk, Vehbi Kılıç, Ferit Tuğral, Barış Bayar, Erhan Doğramacı ve Mustafa Girgin seçildi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.