17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ALADDİN DEMİR, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ezine Birlik Minibüsçüleri Koop. Bşk. Aladdin Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Demir mesajında şunları kaydetti.

Türk milletinin kutlu varlığını sömürge yapmak isteyen işgalcilere karşı verdiği mücadeleyle karşı elde edilen bağımsızlığın 93. yıl dönümündeyiz. Türk Milleti Kurtuluş Savaşı ile kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisinde olacağına dair kararlılığını dünyaya göstermiştir. Tesirleri çok büyük olan bu muhteşem mücadele sonucunda ecdadımız heyecanını ve gücünü aziz milletimizden alarak Cumhuriyet’i ilan etmiştir. 29 Ekim 1923 tarihinde alınan son ve kesin milli kararla; Türk milletinin bundan sonra hiç kimsenin tutsağı olmayacağı, mukadderatına kendisinin hakim olacağı, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tam bağımsız yaşayacağı tereddüde mahal bırakmayacak bir biçimde açıklanmıştır.

Türk milleti bu tuzakları bozacak cesaret ve azme ziyadesiyle sahiptir. Aziz milletimizin birliğinden ve beraberliğinden rahatsızlık duyanlara en anlamlı karşılık öncelikle, asırlardan beri katıksızlaşan kardeşlik hukukuna sahip çıkmakla gösterilebilecektir.

Bu çok anlamlı tarihin yıldönümünde, büyük ve necip milletimizin, değerli hemşehrilerimizin, şoför esnafımızın  Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve şehitlerimizi şükran, minnetle anıyor, hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum”

 

About Post Author